PMI-PgMP®

Kdo uděluje
IPM (Project Management Institute)

Popis certifikace
Certifikace PgMP nabízí první osvědčení PMI, které prokazuje dovednosti jak v oblastech řízení projektů, tak i programů. Předpokladem získání této certifikace je splnění podmínek v oblasti zkušeností, vzdělání a odborných znalostí a absolvování přísného procesu posouzení žádosti uchazeče o certifikaci a tří vyhodnocení. Certifikace CAPM, PMP nebo PMP-SP nejsou pro získání certifikace PgMP nutné

Kvalifikační kriteria
Bakalářské titul s nejméně čtyřmi roky praxe v projektovém řízení a čtyři roky zkušeností řízení programu.
Středoškolské vzdělání s nejméně čtyřmi roky praxe řízení projektů a sedm let zkušeností řízení programu

Jak certifikát získat
1. fáze posuzování žádostí - kandidát má 90dnů na dokončení této fáze od počátečního log-in, (PMI pak může trvat až 4 týdny posouzení vaší předložené žádosti).

2. fáze, zkouška - musíte složit zkoušku nejpozději do 1 roku ode dne oznámení způsobilosti (tj. po Fázi 1) Zkouška se skládá ze 150 otázek (zaškrtávacích) plus 20 pre-testových otázek (170 celkem). Pre-testové otázky nemají vliv na skóre a jsou umístěny náhodně po celou dobu zkoušky. Délka zkoušky je 4 hodiny.

3. fáze , Multi-rather Assessment (MRA) - musí být dokončen 3 kalendářní týdny ode dne složení zkoušky. V této fázi bude tým 12 hodnotitelů hodnotit schopnost uchazeče vykonávat podstatné úkoly programového manažera.


Související téma

Pavelweb
Redaktor
Ing. Pavel Šmejkal
Autor: Ing. Pavel Šmejkal
Ohodnoťte článek

Přidat komentář

Registrace

Registrujte se pomocí

nebo

Klasická registrace

*
*
*
*
*
Souhlasím se zpracováním osobních údajů dle Zásad pro následující účely:
×