10. ročník Konference projektového řízení

Letošní Konferenci projektového řízení vládly trendy robotizace a automatizace. Projectman vsadil na Milionáře. A jaké to bylo?


Řešila se otázka, kterou nastolil už Karel Čapek, zda za 10 či 20 let nahradí projektové manažery roboti, nebo zda se naopak automatizované nástroje a umělá inteligence stanou jejich nepostradatelnými partnery. Budou hardskills doménou technologií a z projektového manažera se stane především odborník na softskills a psychologii?
Projectman se i letos účastnil jako partner konference a bylo nás vidět!

Celkem se na konferenci představilo 8 prezentujících se zajímavými přednáškami - první den stylově zahajoval Roman Slivka s přednáškou nazvanou Quo vadis PM? Následoval ho Martin Hausenblas s tématem Automatizace od továrny po dopravu a Tomas Szaszi a přednáškou Továrna na inovace. Dopolední blok přednášek uzavřel Petr Nesládek a Scale agile na plný plyn.

Komu nedělala problém angličtina, mohl také přijít na přednášku, kterou vedl Philippe Husser - Three Pillars for Leading Complex Programs, nebo Henk van Huyssteen s tématem Complex project success – How social factors drive problem solving and learning in teams.

V odpoledních hodinách pak přišly na řadu workshopy. Zábavný, odlehčující, nicméně velmi přínosný byl například workshop Lukáše Heinze a Václava Macíčka 5-minutové aktivity pro každý meeting. Workshop byl určen pro scrum mastery, team leadery a manažery, kteří vedou či facilitují meetingy a chtějí mít účastníky aktivní a angažované třeba i po dobrém obědě.

Za Projectman vystoupil na skvělém workshopu s názvem System Thinking Ondřej Kavula a představil účastníkům metodu, která pomáhá prostřednictvím facilitovaného skupinového řešení problémů měnit firmy na učící se organizace.


Diskutovalo se i u kulatých stolků a kdo chtěl, měl šanci si prohlédnout Prahu se zajímavým výkladem.

Náš stánek tradičně fungoval jako místo setkávání, ale netradičně také jako křeslo Vladimíra Čecha (v zastoupení Petra Janiše :-) a jeho soutěže Chcete být milionářem. Dva rychlí a stateční účastníci konference zde usedli, aby předvedli své znalosti z oblasti projektového řízení. Přestože se milionářem (zatím) nestal žádný z nich, odnesli si za mohutného potlesku publika atraktivní ceny.

A my už se těšíme na příští rok!


Ohodnoťte článek

Přidat komentář

Registrace

Registrujte se pomocí

nebo

Klasická registrace

*
*
*
*
*
Souhlasím se zpracováním osobních údajů dle Zásad pro následující účely:
×